» » Hakan Ericson Maç Sonu Basına Konuştu

Hakan Ericson Maç Sonu Basına Konuştu

Hakan Ericson Maç Sonu Basına Konuştu


Avrupa’nın milli takım klasmanındaki mütevazı ekiplerinden Faroe Adaları’nda hocalık görevini yürüten ve Türk asıllı olduğu iddia edilen tecrübeli teknik adam Hakan Ericson, Millilerimize mağlup oldukları karşılaşmanın sonrasında basına değerlendirmelerde bulundu.
Başarılı hoca yapmış olduğu açıklamalarda, Millilerimizin daha iyi ve daha üstün oynadıklarını ve kaybetmelerini buna bağladığını ifade etti.
UEFA’nın Milli Takım organizasyonu Uluslar Ligi’nin C Grubu karşılaşmasında Türkiye Milli Takımı, Faroe Adaları Milli Takımı'nı 4-0 gibi ezici bir sonuçla devirerek, gruba adeta lider girdi.
Karşılaşmanın sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan tecrübeli hoca Hakan Ericson, mücadeleyi detaylı olarak değerlendirdi. Tecrübeli hoca Ericson, topu ileri bölgeye taşımada sıkıntılar çektiklerini ve Türkiye’nin kaliteli ayaklar ile maçı götürdüğünü ifade etti.
Maç sonu düzenlenen basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulunan Hakan Ericson, ‘’Bu maçta rakibimiz Türkiye bize göre müthiş bir performans ortaya koydu. Zaten bu durum istatistiklere de yansımıştır. Bize fazla fırsat vermeyeceklerini tahmin ediyorduk zaten ama elde ettiğimiz fırsatları da tehlikeli ataklara çeviremedik. Bazen bu tarz karşılaşmalarda iyi savunma yaparak, kontra ataklarla maçı almaktan başka şansın olmaz. Biz etkili savunmayı yalnızca 25 dakika civarı yapabildik, sonrasında zaten rakibimize teslim olduk. Türk Milli Takımı kaliteli ve etkili hücum oyuncularına sahip olduğu için oynadığımız etkisiz futbolu hızlıca cezalandırabildi.’’ diye konuştu.
Millilerimizin 4 gollü galibiyeti ile sonuçlanan bu karşılaşmayı da sitemiz santratv.com adreslerinden canlı olarak izleme seçenekleri aktifti.