» » Avusturya Fransaya Mağlup Olmadı

Avusturya Fransaya Mağlup Olmadı

Avusturya Fransaya Mağlup Olmadı


UEFA’nın milli takım organizasyonlarından Uluslar Ligi’nin A Ligi'nde Avusturya Milli Takımı Avusturya’da, Fransa Milli Takımı ile kozlarını paylaştı.
2020’nin Dünya Şampiyonu olan Fransız Milli Takımı, büyük bir bölümünü geride götürdüğü karşılaşmada Avusturya Milli Takımına karşı 1 puanı mücadelenin son bölümlerinde alabildi.
Ev sahibi Avusturya Milli Takımı 38’de Andreas Weimann'ın kaydettiği golle ilk devreyi 1-0’lık skorla üstün bitirken, ikinci yarıda etkisini arttıran Fransız Milli Takımı birçok fırsat bulmasına karşın aradığı golü bir türlü atamadı.
84. Dakikada oyuna sonradan dahil olan Fransız golcü Kylian Mbappe attığı şut ile takımı Fransa'ya eşitliği ve aynı zamanda 1 puanı getiren golü kaydederek, maçın skorunu 1-1 olarak tayin etti.
Elde edilen bu skorla Fransa Milli Takımı grupta oynadığı 3. Karşılaşmadan da galip gelemezken, topladığı 2 puan ile son sıradaki yerini korudu.
Avusturya Milli Takımı ise puanını 4’e yükselterek, averaj farkı ile 2. Sıraya yükseldi.
Grupta yapılan diğer karşılaşmada da Hırvatistan Milli Takımı konuk olduğu 1. sıradaki Danimarka Milli Takımını yıldız futbolcusu Mario Pasalic'in kaydettiği tek golle mağlup etmeyi başardı.
Yapılan maçların sonrasında A grubundaki puan sıralamasında Danimarka Milli Takımı 1, Avusturya Milli Takımı 2, Hırvatistan Milli Takımı 3 ve Fransız Milli Takımı son sırada yer aldı.
UEFA’nın yeni milli takım organizasyonu olan Uluslar Ligindeki karşılaşmaları da sitemiz santratv.com adreslerinden maç yayınları alanına girerek, izleyebilirsiniz.