» » Fenerbahçe Lincoln Henriqueyi Resmen Duyurdu

Fenerbahçe Lincoln Henriqueyi Resmen Duyurdu

Fenerbahçe Lincoln Henriqueyi Resmen Duyurdu


Süper Ligde sezonlardır takmak istediği 4. Yıldızı şampiyonluğa ulaşamadığı gerekçesi ile takamayan ve geçtiğimiz sezonu da 2. Sırada tamamlayan dev takımı Fenerbahçe, takımın yönetimine Portekizli teknik adam Jorge Jesus’u getirmesinin ardından transferde hız kazandı.
Süper Lig devi Fenerbahçe, uzunca bir süredir peşinde olduğu Portekiz Süper Ligi temsilcilerinden Santa Clara kulübünde görev alan ve şu anda 23 yaşında olan Brezilya uyruklu hücuma yönelik orta saha oyuncusu Lincoln Henrique’yi resmi olarak renklerine bağladığını açıkladı.
Fenerbahçe’nin resmi internet sitesinden yapılmış olan açıklamada, "Takımımız, Lincoln Henrique’nin transferi konusunda Portekiz temsilcisi Santa Clara takımı ve oyuncu ile her konuda anlaşmaya varmıştır." ifadelerine yer verildi.
Şu anda 23 yaşında olan başarılı hücum orta sahası Lincoln Henrique günün akşam saatlerinde Portekiz’in Lizbon şehrinden ailesi ile beraber İstanbul'a doğru gitmek üzere uçağa atlamıştı.
İstanbul’a gelmesinin ardından sağlık kontrollerinden geçecek olan Lincoln ile sağlık kontrollerini sıkıntısız bir şekilde atlatılması durumunda imzaların ertesi gün yapılacak törenle beraber atılacağı ifade edilirken, oyuncunun Fenerbahçe formasını giymek için sabırsızlandığı ifade edildi.
Yapılan anlaşmanın detaylarında ise Süper Lig devi Fenerbahçe’nin, Portekiz temsilcisi Santa Clara’ya 5,5 milyon avroluk bonservis, oyuncu Lincoln’e ise senelik 1.9 milyon avro ödeyeceği aktarılan bilgiler arasında yer aldı.
Süper Lig’de bu sezon Lincoln Henrique’nin de görev alacağı Fenerbahçe’nin tüm karşılaşmalarını sitemiz santratv.com adreslerinden canlı olarak izleyebilir, heyecana ortak olabilirsiniz.